fbpx

Doğalgaz Tesisatı – Doğalgaz Tesisat Fiyatları – Doğalgaz Mühendislik

15 Yıldır İzmir’in Lider Doğalgaz Firması Labirent Mühendisliğe Hoşgeldiniz.

Labirent Mühendislik olarak ev ve işyerlerinize ücretsiz Keşif imkanı sunuyoruz. Sizler de bu ücretsiz Keşfimizden Yararlanmak isterseniz bizi 444 3 7130553 270 0800 no’lu Telefonlardan arayabilir ya da aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz. Ekiplerimiz 30 Dakika içinde size ulaşacaklardır.

ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU

  Labirent Doğalgaz; bünyesinde Doğalgaz Taahhüt ve Mekanik Taahhüt Sistemleri sunarak hizmet veren Labirent Mühendislik şirketler grubunun bir parçasıdır.

  Gelişime yönelik yatırımları ve güçlü altyapısıyla İzmir de bulunan kurumsal satış ve operasyon merkezi, Aydın ve Manisa şubesi, 35 araçlık hizmet filosu, 55 personeli ve 75 ustasıyla beklentilerin üstünde hizmet üretmektedir. Bugüne kadar 30.000 Projeyi tamamlamış olan Firmamız bu alanda kendini kanıtlamıştır.

  Ege Bölgesine yayılmış geniş satış ve hizmet ağı ile ısıtma soğutma sektöründe çözüm sunuyor. Müşterileri ile birebir iletişime geçerek ne istediklerini analiz eden ve buna göre ısıtma ötesi çözümler geliştiren Labirent Doğalgaz; kalite belgeleri, sosyal sorumluluk projeleri ile doğa ve insana verdiği değeri güçlendiriyor.

  Isıtma soğutma alanında hizmet verdiği yüzlerce ürün grubunu, sektöründe dünyanın ve ülkemizin önde gelen markalarından temin ederek tüketiciyle buluşturuyor. Bugün, ısıtma sektörünün lider firması olan Labirent, 5000’in üzerinde bağımsız mekânın ısıtma dönüşümünü başarıyla gerçekleştirmiştir. Yoğuşma, güneş enerjisi ve ısı pompası gibi sadece verimli ısıtma teknolojilerini kullanıyor olması doğaya ve insana verdiği değeri özetler niteliktedir.

  Doğalgaz bölgede bulunan yetkili gaz dağıtım firmaları tarafından gaz kullanacak birimlere kadar taşınır. Bu birimler binalar, müstakil evler, toplu konutlar ve fabrikalar gibi çok geniş skalaya sahip yerler olabilir. Talep edilen kullanım miktarına göre (m3/h) servis kutusu veya gaz istasyonu gaz dağıtım firmalarınca bırakılmaktadır.

  Servis kutusundan yakıcı cihazlara kadar doğalgazın taşınması için gerekli tesisat gaz dağıtım firmalarınca yetkilendirilmiş firmalar tarafından yapılmaktadır ve yaptırılmalıdır. Yetkili firmaların uyması gereken kurallar TSE 7363 isimli şartnamede mevcuttur. Labirent Doğalgaz tam yetkiye sahip firmadır.

  Kolon Tesisatı

  Doğalgaz kolon tesisatı yapıda bulunan BBS sayısına göre hesaplanıp uygulanmalıdır. Bağımsız birim sayısı (BBS) inşaatı bitmiş veya kullanıma hazır hale gelmiş yapılarda ayrı olan kısımlara denir. Daire, ofis, depo, mağaza gibi mahaller BBS ye örnektir.

  Kolon tesisatında doğalgaz taşınımı doğalgaz çelik borularının kaynak ile birleştirilmesi ile olmalıdır. Boruların yanında kullanılcak diğer malzemelerde TSE’den onaylı doğalgaz tesisatına uygun olmalıdır. Borular TS 6047, ISO 3183, TS EN 10208-1 API 5L yönetmeliğine uygun borular kullanılmalıdır. Bu boruların en büyük özelliği dikişsiz ve kalın cidarlı olmalıdır. Aynı format ve kurallar kullanılan fittings malzemeler içinde geçerlidir.

  Servis kutusundan başlayan tesisata bina girişine yakın ulaşılabilir konumda bir yerde ana kesme vanası eklenmelidir. Tesisatı elektriksel yüklerden korumak için tesisata bakır cubuk ile topraklama yapılmalıdır. Bazı gaz dağıtım bölgelerinde A.K.V’nin yanında deprem vanası kullanımıda zorunludur. Tesisatın geçtiği kapalı mahal havalandırılmalıdır. Örneğin; tesisat merdiven boşluğundan ilerliyorsa merdiven boşluğunun en üst kısmına yeterli büyüklükte ve açık atmosfere açılan bir menfez gerekmektedir. Eğer tesisatın geçeceği bir şaft mevcut ise PE kaplı boru kullanılması zorunludur. Şaft sadece doğalgaz tesisatına özel olarak ayrılmalı ve yeterli havalandırma şartlarına uygun olmak zorundadır.

  doğalgaz tesisat, doğalgaz tesisatı, doğalgaz tesisatı izmir, doğalgaz tesisatı döşetmek istiyorum, doğalgaz tesisatı döşeyen firmalar, izmir doğalgaz tesisatı, kombi tesisatı, doğalgaz keşif.

  Tıkla Ara Fiyat Al